Hopp til hovedinnhold

Program Kapittel 09

Kapittel 09, Stavanger internasjonale festival for litteratur og ytringsfrihet, starter onsdag 16. september og varer til søndag 20. september 2009.

Vi tar forbehold om endringer i programmet helt frem til festivalens slutt. Hold deg oppdatert via våre nettsider.

Oppstart av billettsalg fra våre nettsider, er beregnet til uke 34, 2009.

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Dag

Klokka

Arrangement

Sted

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

09.00

Bjørn Arild Ersland*:
Det første barnet på månen

Obstfelder

 

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

09.00

Terje Torkildsen*:
Dystopia

SF Kino

 

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

10.00

Risikable eventyr*
Fortelles av Marianne Stenerud

Kult.kjelleren

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

10.30

Bjørn Arild Ersland*:
Det første barnet på månen

Obstfelder

 

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

10.30

Terje Torkildsen*:
Dystopia

SF Kino

 

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

11.00

Kirkeasyl i krypten:
Fribyforfatter Manal Al-Sheikh

Domkirken

 

Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

11.30

Risikable eventyr*
Fortelles av Marianne Stenerud

Kult.kjelleren

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

12.00

Litterær lunsj:
Pedro Carmona-Alvarez

Kulturbiblioteket

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

16.00

Kapittel Film:
Burma VJ

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

17.30

Amnestyforedraget:
Beate Ekeløve-Slydal

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

18.00

Kapittel Film:
Letters to the President

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

18.30

Tore Renberg:
Pixley Mapogo

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

18.30

På gjensyn:
Dokumentarberetninger om sovjetiske krigsfanger ved forfatter Magne Haugland.

Hå gamle prestegard

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

19.30

Valet er gjort - kva så?
Stephen Walton kommenterer og kåserer over valet.

Bøker & Børst

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

19.30

Sovjetiske krigsfangar og austarbeidarar i Rogaland 1941-45:
Med lokalhistoriker Atle Skarsten

Hå gamle prestegard

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

20.00

Åpningsforestilling:
Fløgstad, Hjorth, Helgason,
Carmona-Alvarez m. fl.

Rogaland teater

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

20.30

Kapittel Film:
Arild Rein og Arild Austin Ommundsen om Rottenetter.

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Onsdag

22.00

Opplesing og Børst
Renberg og Carmona-Alvarez

Bøker & Børst

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

09.00

Annette Münch* :
Jenteloven

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

09.00

Terje Torkildsen* :
Dystopia

Fortellerrommet
(3. etasje)

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

10.30

Annette Münch* :
Jenteloven

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

11.00

Kirkeasyl i krypten:
Tidligere fribyforfatter Otba Fatallah og Mansur Rajih

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

11.00

Ungdommens råskap* :
Scener fra den unge Jens Bjørneboes liv

Rogaland teater

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

12.00

Spill og dill
Nasjonal spilldag i bibliotekene

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

12.00

Litterær lunsj:
Hallgrimur Helgason

Kulturbiblioteket

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

13.00

Ungdommens råskap* :
Scener fra den unge Jens Bjørneboes liv

Rogaland teater

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

13.30

Risikokåserier:
Egeland, Hansen, Lindøe, Pettersen
og Kruke

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

16.00

Dagliglivets risiko:
Ragnhild Aanestad og Aud Solveig Nilsen

Kiellandrommet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

16.00

Kapittel Film:
Lady Kul el Arab

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

17.00

Oljå - kalkulert risiko,
store gevinster, og tap:
Sætre, Skjeldal, Hansen og Ryggvik

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

17.00

Litterær salong:
Har vi henne nå?

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

18.00

Aftenbladforedraget:
Røverøkonomien med Loretta Napoleoni

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

18.00

Stig Inge Bjørnebye:
Løsrivelse

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

19.00

Spillkveld

Tou Scene

 
 

Torsdag

19.00

Kjartan Fløgstad:
Grense Jakobselv

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

19.00

I Kiellands fotspor:
Litterær byvandring med Egil Henriksen

Sølvberget

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

20.00

Kapittel Film:
Heavy Metal in Baghdad

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

20.00

Kiellandforedraget:
Einar O. Risa

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

20.00

Kasserollerevolusjonen:
Hallgrimur Helgason
og Andrí Snær Magnason

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

20.00

Ungdommens råskap:
Scener fra den unge Jens Bjørneboes liv

Rogaland teater

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

21.00

Klasselitteratur?:
Åsa Linderborg og Aslak Sira Myhre

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Torsdag

22.00

Opplesing og Børst
Ørstavik og Sæterbakken

Bøker & Børst

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

09.00

Bjørn Arild Ersland*:
Det første barnet på månen

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

09.00

Annette Münch * :
Jenteloven

Fortellerrommet
(3. etasje)

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.00

Gabba gabba hey! *:
Frode Grytten leser og forteller

Kult.kjelleren

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.00

Et lesende folk:
Litteraturpolitisk seminar

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.00

Reflections beyond the risk society
Åpen forelesning med Gabe Mythen, University of Liverpool

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.00

DemoFolken * :
Loe, Carmona-Alvarez, Linderborg
og Nordbø

Folken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.30

Bjørn Arild Ersland*:
Det første barnet på månen

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

10.30

Annette Münch * :
Jenteloven

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

11.00

Kirkeasyl i krypten:
Tidligere fribyforfatter Chenjerai Hove

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

12.00

Litterær lunsj:
Marit Eikemo

Kulturbiblioteket

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

12.00

DemoFolken * :
Loe, Carmona-Alvarez, Linderborg og Nordbø

Folken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

14.30

Møte med filmskaperen:
Karoline Frogner

Obstfelder

 
 

Fredag

16.00

Den risikable barneboka:
Loe, Münch, Torkildsen, Fretheim

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

16.00

Kapittel Film:
Afghan Star

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

18.00

Møte med Manal:
Fribyforfatter Manal Al-Sheikh

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

18.00

Kapittel Film:
Drømmelandet

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

18.00

Kritikersalong:
Ørstavik, Ravatn, Vassenden og Norheim

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

19.00

Sin egen herre:
Rem om Bjørneboe

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

19.00

Malalai Joya:
En kvinne blant krigsherrer

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

19.00

Krim på kanten:
Sundstøl og Gunnerud

Tungenes fyr

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

20.00

Per Olov Enquist:
Et annet liv

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

20.30

Poesislam:
NM-kvalifisering

Folken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

21.00

Denise Mina:
Krim fra Glasgow

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

21.00

Litterær holmgang:
Seljestad, Jakhelln og Nødtvedt

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

22.00

Ubehaget i kulturen:
Sæterbakken, Torgersen og Thorsen

Cementen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Fredag

22.30

Jazzpalass

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

11.00

Kirkeasyl i krypten:
Tidligere fribyforfatter Mansour Koushan

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

12.00

Litterær lunsj:
Erlend Loe

Kulturbiblioteket

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

13.00

Risikabel eventyrlørdag
Ildfulle og modige eventyr fortelles av Marianne Stenerud

Kult.kjelleren

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

14.00

Risikerer vi nok for fred i Midtøsten?

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

14.00

Norske krimmestere:
Vidar Sundstøl og Jørgen Gunnerud

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

15.00

Litterær salong:
Bildøen, Nilssen, Ravatn og Eikemo

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

15.30

Risiko i kunsten:
Ved Paul Grøtvedt

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

16.00

Krim på eggen:
Denise Mina

Tungenes fyr

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

16.00

Frode Grytten:
Det norske huset

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

16.00

Kapittel Film:
Sami Michaels Way

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

17.00

Mads Gilbert:
Øyne i Gaza

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

18.00

Rutu Modan:
Exit Wounds

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

18.00

Kapittel Film:
Slingshot Hiphop

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

18.30

Den norske konsensusen:
Stig Sæterbakken og Anders Heger

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

19.30

Kveldslokalen:
Ravatn, Risa, Obrestad, Smith, Salvesen og Sortland

Bøker & Børst

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

20.00

Enquist møter Lindgren

Galleriet

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

21.00

Take my voice:
Inger Bråtveit og Jenny Hval

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

22.00

Jernangerband:
Jackman med venner

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Lørdag

23.00

Jazzpalass

MS Sandnes

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

13.00

Arnfinn Nordbø:
Betre død enn homofil?

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

14.00

Frode Grytten:
Gabba gabba hey!

Obstfelder

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

14.00

Iskyss – spioner og den kalde krigen:
Foredrag ved Alf R. Jakobsen

Hå gamle prestegard

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

14.30

Torgny Lindgren:
Norrlands Akvavit

Domkirken

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

16.00

Kapittel Film:
Japan: A Story of Love and Hate

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

16.00

Sjón vs. Renberg

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

17.00

Byvandring i Fortunas fotspor:
Litterær byvandring med Egil Henriksen

Sølvberget

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

18.00

Finans, litteratur og Fortuna:
Sigmund Jensen og Øyvind Rimbereid

Kult.kafeen

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

18.00

Kapittel Film:
USA vs. al Arian

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px

Søndag

19.00

Kapittel Film:
It's hard being loved by jerks

SF Kino

 
Linje: dotted #000000 (1-2) 445px
         

Informasjon

Kapittel 09,
Stavanger internasjonale festival for litteratur og ytringsfrihet

Tid: Onsdag 16. - søndag 20. september 2009

Solid line: Boxdivider

Arenaer:

  • Sølvberget, Stavanger kulturhus (hovedarena), Sølvberggata 2:
    • Kult.kafeen (1 etasje)
    • Festivalkontor (1. etasje)
    • SF Kino Stavanger (1. etasje)
    • Sølvberget galleri (2. etasje)
    • Kulturbiblioteket (2. etasje)
    • Kiellandrommet (2. etasje)
    • Obstfelder (4.etasje)
  • Bøker & Børst, Øvre Holmegate 32
  • Cementen, Nedre Strandgate 23
  • Folken, Løkkeveien 24
  • Hå gamle prestegard,
    Håvegen 347, Nærbø
  • MS Sandnes, Vågen / Skagenkaien
  • Rogaland teater, Teaterveien 1
  • Stavanger domkirke, Domkirkeplassen
  • Tou Scene, Lervigsveien 22
  • Tungenes fyr, Tunge / Randaberg
  • UiS, Universitetet i Stavanger
    Kjølv Egelands Hus, rom E-102
Solid line: Boxdivider

Festivalkontor

Sted: Sølvbergets foajé, 1. etasje

Telefon: (+47) 51 50 71 70

Telefaks: (+47) 51 50 70 25

Solid line: Boxdivider

* Lukket arrangement

Solid line: Boxdivider

 

Google+